آخرین عناوین آخرین عناوین

مهار فتنه


رهبر فرزانه و بصیر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای در اولین حرکت با تدبیری هوشمندانه و برای اتمام حجت با برهم زنندگان آرامش کشور، جلسه ای را با حضور نمایندگان نامزدهای انتخابات و اعضای شورای نگهبان ، وزارت کشور ،صدا و سیما و وزارت اطلاعات برگزار کردند.

مهار فتنه

روایتی از ایستادگی رهبر فرهیخته و فرزانه انقلاب درشبه کودتای 88

پذیرش ابطال انتخابات یعنی این‌که بزنم توی دهن چهل میلیون»!

کودتای ترکیه با بیش از 200 کشته و حدود 2000 زخمی سبب شد تا مطلبی را که برای سالگرد نهم دی آماده کرده بودم ولی انتشار نیافته بود از آرشیو مطالبم پیدا کنم و منتشر کنم.

ماجرا از این قرار بود که در تاریخ هیجدهم تیرماه سال هزار و سیصد و هفتاد و هشت، عده ای که قصد براندازی نظام را داشتند با بهانه کردن توقیف یک روزنامه و با سپر قرار دادن دانشجویان که فرزندان ملت هستند اقدام به ایجاد آشوب و اغتشاش در تهران نمودند و کشور را به بحران کشیدند.

به هر حال غائله سال هفتاد و هشت با تدبیر رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای رفع شد و آتش فتنه مهار گردید.

اما ظاهرا آتش زیر خاکستر هنوز باقی مانده بود و در انتظار یک عنصر اشتعال زای دیگری زمان را طی می کرد.

با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری در سال 88 پروژه ناتمام کوی دانشگاه دوباره به جریان افتاد و نشانه های یک فتنه دیگر را هشدار می داد.

عده ای که قصد اخلال در انتخابات را داشتند از تشکیل کمیته صیانت از آرای ملت خبر دادند که البته با واکنش شورای نگهبان قانون اساسی مواجه شد و سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه هر نهاد جدیدی برای تشکیل شدن نیازمند قانون است ، تاکید کرد تشکیل کمیته صیانت از آرا غیر قانونی است

دشمنان داخلی و خارجی نظام از هیچ تلاشی برای رسیدن به هدف فروگذار نکردند و تا زمان برگزاری انتخابات اقدام به فعالیت کردند و سرانجام بعد از اعلام نتایج و شکست گزینه مورد نظرشان ، فاز دوم را آغاز کردند و دست به اقدامات خلاف قانون زدند.

رهبر فرزانه و بصیر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای در اولین حرکت با تدبیری هوشمندانه و برای اتمام حجت با برهم زنندگان آرامش کشور، جلسه ای را با حضور نمایندگان نامزدهای انتخابات و اعضای شورای نگهبان ، وزارت کشور ،صدا و سیما و وزارت اطلاعات برگزار کردند.

دکتر عباس‌علی کدخدایی، عضو حقوق‌دان شورای نگهبان در این باره می گوید :

رهبر انقلاب وقتی وارد جلسه شدند، ابتدا فرمودند که «در این جلسه هیچ‌گونه محدودیتی در صحبت نیست و هر کسی هر چه می‌خواهد بگوید. تنها محدودیت، وقت جلسه است که زمان را رعایت کنید تا نوبت به همه برسد و همه بتوانند صحبت کنند.» این اعلام آمادگی رهبری در ابتدای جلسه، درواقع خیلی‌ها را غافلگیر کرد که مثلاً انتظار داشتند یک جلسه‌ی رسمی باشد و در آن صحبت‌های رسمی مطرح شود.

آقای دانش‌جعفری نماینده‌ی ستاد آقای رضایی-  مستقیماً رهبر بزرگوار انقلاب را خطاب قرار دادند و گفتند شما در صحبت‌های خود در کردستان از یکی از کاندیداها جانب‌داری کردید و این مطلب موجب شده که مثلاً چنین اتفاقی بیفتد.

صحبت آقای دانش‌جعفری که تمام شد، رهبر انقلاب وارد بحث شدند و گفتند که «آن صحبت‌هایی که من چه در کردستان داشتم و چه در جای دیگر، به هیچ وجه جانب‌داری از کسی نبود.» فرمودند که «البته من اصولی را دارم که این اصول را از قبل انقلاب داشته‌ام و هم‌چنان دارم و تا آینده هم حفظ می‌کنم. از این اصولم هم عقب‌نشینی نمی‌کنم. هر جایی هم که باشم، این اصولم را بیان می‌کنم و این‌ها مسائلی بوده که من به آن اعتقاد داشته و دارم.»  و حتی فرمودند که نامزد های معترض اینطور احساس کرده بودند که منظور من آن ها هستند پس اگر این‌طور هست و آن آقایان هم خودشان استنباط کرده‌اند که مصداق صحبت‌های من هستند، چطور شما می‌گویید که من مثلاً از کاندیدای دیگری دفاع کردم؟»

رهبر انقلاب در ادامه گفتند که «می‌خواهم خاطره‌ای بگویم که امیدوارم آقای زنگنه ( نماینده ستاد میر حسین موسوی ) ناراحت نشوند. بعد از برگزاری انتخابات دوم خرداد، یکی از مقامات کشور آمد و خواستار ابطال انتخابات شد. چنان با او برخورد کردم که هنوز از من مکدر است».

نمایندگان دو کاندیدای معترض اصرار بر ابطال انتخابات داشتند. رهبری فرمودند «این صحبت‌های شما هیچ مبنای قانونی ندارد. اگر تخلفی صورت گرفته، که شورای نگهبان این‌جا هست، وزارت کشور هم هست که باید برخورد بکند. اگر شما ادعایی دارید، بروید از طریق شورای نگهبان پیگیری بکنید و شورای نگهبان هم مکلف است به شکایت‌های شما رسیدگی بکند. وزارت کشور هم به همین صورت. بازشماری و بررسی کنید؛ تا هر زمانی که فکر می‌کنید این مسئله می‌تواند مشکل شما را حل بکند. ما هم به شورای نگهبان و وزارت کشور می‌گوییم که موضوع را تعقیب بکنند تا برای شما اطمینان ایجاد بشود، ولی این‌که می‌گویید ابطال بشود، این حرف خلاف قانون است، این را کسی نمی‌تواند بپذیرد. پذیرش ابطال انتخابات یعنی این‌که بزنم توی دهن چهل میلیون»!
این دفاع محکم رهبری بود از حقوق و آراء مردم. یعنی رهبر انقلاب این‌ بار در کسوت دفاع از آراء مردم و دفاع از جمهوریت وارد میدان شدند.

قدر نشناس های انقلاب اگر جرأت دارند یک روز را در ترکیه سپری کنند و بعد نسخه های آمریکایی و انگلیسی بپیچند برای ملت.

نسأل الله منازل الشهداء

محمد هادی سمتی

بامداد یکشنبه بیست و هقتم تیرماه 1395

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.