آخرین عناوین آخرین عناوینآن چه موجب نگارش این سطور گردیده تحرکات و عرض اندام هایی است که از جانب منسوبین به فتنه در این کشور صورت می گیرد و جارچی های فتنه 88 هر چند وقت یکبار آلودگی صوتی ایجاد کرده و جامعه را دچار التهاب می سازند.

اخلال در امنیت اجتماعی به چه بهانه ای صورت می گیرد؟

سالگرد قیام ملت ایران در نهم دیماه سال هشتاد و هشت نزدیک است و دوباره خاطره روزهای سخت و تلخ کودتای جنبش سبز برای براندازی نظام که با دروغ بزرگ تقلب در این کشور صورت گرفت به یاد انسان می آید.

کودتایی که البته با تدبیر و بصیرت رهبر حکیم و فرزانه انقلاب و خروش بی نظیر ملت ایران در نهم دیماه، در دوران جنینی ساقط شد و طراحان خارجی و عاملان مزدور داخلی آن نتوانستند اهداف شوم و ذلیلانه خود را به نتیجه برسانند و فتنه گران برای همیشه در صفحه سیاه تاریخ جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند و به تاریخ پیوستند هرچند عده ای متعصب و تندرو هنوز به دنبال زنده کردن و نبش قبر سران فتنه هستند و از هر فرصتی نیز برای این منظور سوء استفاده می کنند.

آن چه موجب نگارش این سطور گردیده تحرکات و عرض اندام هایی است که از جانب منسوبین به فتنه در این کشور صورت می گیرد و جارچی های فتنه 88 هر چند وقت یکبار آلودگی صوتی ایجاد کرده و جامعه را دچار التهاب می سازند.

اکنون که در آستانه دو انتخابات بسیار سرنوشت ساز مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری قرار داریم متأسفانه شاهد حضور چهره های خاصی در مجالس و مجامع خصوصا در بین دانشگاهیان هستیم.

در هفته های اخیر برخی چهره های اصلاح طلب در دانشگاه یزد حضور پیدا کرده اند و در آخرین نوبت نیز وزیر کشور دولت اصلاحات برای سخنرانی در دانشگاه یزد دعوت شد که البته بنابر گزارش رسانه های خبری منجر به ایجاد درگیری و زد و خورد بین حاضرین گردید.

حضور افراد و چهره هایی که باعث ایجاد تشنج و التهاب در جامعه می شوند از دو منظر قابل تحلیل است:

  1. این افراد که با برنامه ریزی های دقیق قبلی برای انجام سخنرانی و بیان نظرات خود به مجامع مختلف رفت و آمد می کنند باید به شدت مورد حفاظت قرار بگیرند و نباید حتی قطره ای خون از بینی آن ها به زمین بریزد و نظام هم همین را می خواهد چون در غیر این صورت پیراهن عثمان های زیادی تولید می شود و بهانه بسیار خوبی را هم به دست دشمنان ملت می دهد. بنابر این همه تلاش نظام بر این است که مبادا در این گونه جلسات این افراد مورد آسیب قرار بگیرند و علی رغم حرف هایی که می زنند و شبهاتی که وارد می سازند حفظ جانشان بسیار مهم تر از پاسخ دادن به شبهات آن ها است.
  2. از طرفی همانطور که بیان شد حضور این گونه افراد معمولا همراه با تشنج و التهاب است و البته اتفاقات گذشته ثابت کرده است که برخی از این شلوغ کاری ها صرفا از طرف عوامل خودشان صورت می گیرد و در نهایت به نام طرف مقابل تمام می شود و حتی مانند آن چه در سخنرانی وزیر دولت اصلاحات رخ داده است منجر به مصدومیت و آسیب دیدگی حاضرین و منتقدین نیز می گردد.

نکته ای که در این زمینه دارای اهمیت است این که ایجاد اخلال در امنیت جسمی و روانی جامعه با چه هدف یا اهدافی صورت می گیرد؟

آیا عوامل تأثیر گذار در برپایی این گونه جلسات متوجه هستند که برگزاری میتینگ های سیاسی این چنینی چه هزینه ای دارد و امنیت اجتماعی دچار اختلال می گردد؟

آیا کسانی که به بهانه های مختلف زمینه عرض اندام زاویه دارهای با نظام را فراهم می کنند می دانند که تصمیم گیرندگان اصلی و پشت پرده به دنبال ایجاد جو روانی برای سرعت بخشی به اهداف خود هستند و در آستانه انتخابات های مختلف سعی می کنند نارضایتی عمومی را به هر قیمتی در جامعه رواج بدهند تا نتیجه مطلوبشان را از انتخابات به دست بیاورند؟

حفظ امنیت جسمی و روانی مردم لازم است و باید برای برخورد با اخلال گران امنیت تصمیم جدی و قاطع گرفته بشود و برگزار کنندگان جلسات تشنج زا نیز باید پاسخگو باشند.

نسأل الله منازل الشهداء

محمد هادی سمتی

شهر مقدس قم

چهارشنبه دوم دیماه سال همدلی و همزبانی
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.