آخرین عناوین آخرین عناوینامروز دیگر دعوای اصولگرایی و اصلاح طلبی اهمیتی ندارد و آنچه ملاک قضاوت ها باید قرار بگیرد ، ملاک انقلابی گری است نه چیز دیگر. بنابر این حمایت یا عدم حمایت و هرگونه موضع گیری از جانب کسانی که خود را اصولگرا می دانند موقعی ارزش سیاسی دارد که در مدار انقلابی گری باشد و در غیر این صورت محلی از اعراب نخواهد داشت و صرفا یک پاس کاری و نان قرض دادن است.

 

اصولگرایان شاید،انقلابی ها هرگز

 

این روزها برخی کسانی که خود را اصولگرا می دانند ، از احتمال معرفی حسن روحانی به عنوان نامزد اصولگرایان در انتخابات 96 صحبت می کنند.

واقعا عالم سیاست این قدر بی در و پیکر است که هر کسی به خودش اجازه بدهد چهارچوب ها را زیر پا بگذارد و بدون توجه به آن چه در اطرافش می گذرد فتوای سیاسی بدهد؟

آقایانی که بعد از حدود سه سال از عمر دولت یازدهم و برملا شدن تفکر غربی و مذاکره محور اعتدالی ها ، این احتمال را مطرح می کنند در کجا زندگی می کنند؟

بهتر نیست برخی اصولگرا نماهایی که در بین اصلاح طلب ها و اعتدالیون هم چندان جایی ندارند نسخه سیاسی نپیچند و زمینه واقعه خرداد 92 را دوباره فراهم نسازند؟

همین افراد بودند که در خرداد 92 معنای انصراف اجباری عارف به نفع حسن روحانی را نفهمیدند و بدترین گزینه ازنظر رأی آوری یعنی علی اکبر ولایتی را انتخاب کردند و در نهایت کاملا دور خوردند و با همه ادعاهایی که دارند، هنوز هم متوجه نشده اند که در خرداد 92 چه اتفاقی صورت گرفت و برخی نیز به جای قبول اشتباه خود انگشت اتهام را به سمت جبهه پایداری و علامه مصباح یزدی نشانه گرفتند.

آقایان محترم ای کاش قبل از هر تصمیمی حرف های رهبر انقلاب را بخوانید و از کنارش به سادگی عبور نکنید.

رهبر فرزانه و فرهیخته انقلاب در دیدار اخیر با دانشجویان فرمودند؛ کسانی که امروز طرف دار گرایش به غرب هستند عقلشان را باخته اند و هرکسی پیشرفت کشور را با غرب گره بزند عاقلانه حرف نمی زند.

ایشان در مراسم سالگرد امام راحل فرمودند؛ این یک واقعیت است که ما هرجا انقلابی عمل کردیم پیش رفتیم و هرجا از انقلابیگری و حرکت جهادی غفلت کردیم، عقب ماندیم و ناکام شدیم؛ هرجا انقلابی بودیم، جهادی حرکت کردیم، بر روی آن ریل حرکت کردیم، پیش رفتیم؛ هرجا کوتاهی کردیم و غفلت کردیم، عقب ماندیم. میتوانیم برسیم به شرط اینکه انقلابی حرکت کنیم و انقلابی پیش برویم.

یعنی شما که خودتان را سیاست مدار می دانید و ادعای فهم مسائل کلان کشور را دارید، نمی توانید کلام رهبر انقلاب را فهم کنید؟

امروز دیگر دعوای اصولگرایی و اصلاح طلبی اهمیتی ندارد و آنچه ملاک قضاوت ها باید قرار بگیرد ، ملاک انقلابی گری است نه چیز دیگر. بنابر این حمایت یا عدم حمایت و هرگونه موضع گیری از جانب کسانی که خود را اصولگرا می دانند موقعی ارزش سیاسی دارد که در مدار انقلابی گری باشد و در غیر این صورت محلی از اعراب نخواهد داشت و صرفا یک پاس کاری و نان قرض دادن است.

 

رهبر انقلاب اسلامی، ادریبهشت 84 در دیدار دانشجویان کرمانی فرمودند؛ نقطه مقابل اصلاح‌طلب، اصولگرا نیست. نقطه‌ی مقابل اصولگرا، آدم بی‌اصول و لاابالی است؛ آدمی که به هیچ اصلی معتقد نیست؛ آدم هرهری مذهب است. یک روز منافع او یا فضای عمومی ایجاب می‌کند که بشدت ضد سرمایه‌گذاری و سرمایه‌داری حرکت کند، یک روز هم منافع‌اش یا فضا ایجاب می‌کند که طرفدار سرسخت سرمایه‌داری شود؛ حتّی به شکل وابسته و نابابش! نقطه‌ی مقابل اصلاح‌طلبی، افساد است. بنده معتقد به اصولگرای اصلاح‌طلبم؛ اصول متین و متقنی که از مبانی معرفتی اسلام برخاسته، با اصلاح روش‌ها به صورت روزبه‌روز و نوبه‌نو.

 

شاید اصولگرایان دست به انتخاب اشتباه بزنند اما انقلابی ها هرگز از راهی که راه زن دارد عبور نخواهند کرد.

 

نسأل الله منازل الشهداء

محمد هادی سمتی

پنجشنبه بیست و چهارم تیرماه 1395
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.