آخرین عناوین آخرین عناوینرهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (سه شنبه) در دیدار رئیس و اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی با تأكید بر اینكه فرهنگ همواره متكی به حضور مردم است، افزودند: سپردن مسائل فرهنگی به مردم نافی وظیفه نظارتی و هدایتی دولت نیست و حضور حكومت و دولت در عرصه فرهنگ نیز به معنای سلب حضور مردم نمی باشد.

رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (سه شنبه) در دیدار رئیس و اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی با تأكید بر اینكه فرهنگ همواره متكی به حضور مردم است، افزودند: سپردن مسائل فرهنگی به مردم نافی وظیفه نظارتی و هدایتی دولت نیست و حضور حكومت و دولت در عرصه فرهنگ نیز به معنای سلب حضور مردم نمی باشد.

این بخش از سخنان رهبر حکیم و فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) دقیقاً پاسخی بود به اظهارات بسیار قابل تأمل جناب آقای رئیس جمهور در گزارش 100 روزه دولت که بخشی از سخنان رئیس جمهور چنین بود:

سیاست این دولت این است که مداخلاتش را در امر فرهنگ به حداقل ممکن برساند، حالا البته یک بخشی از فرهنگ، آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، ورزش، ارشاد و خیلی از بخش‌های مختلف، فرهنگ به معنای عام کلمه، دولت حضور دارد و طبق قانون اساسی وظایفی به عهده دارد، اما در جایی که دخالت دولت، ضرورت نداشته باشد، دولت حتماً خودش را کنار می‌کشد. تصدی‌گری دولت در امر فرهنگ باید به حداقل ممکن برسد. صاحبان فرهنگ باید بیایند، آنها باید بیایند تصدی فرهنگ را به عهده بگیرند. در بخش‌های مختلف باید اهالی فرهنگ بیایند و حضور پیدا کنند و صاحبان فرهنگ بیایند در کنار این فرهنگ؛ انجمن‌های علمی و پیشکسوتان در بخش فرهنگ باید بیایند.
آقای رئیس جمهور شما با شعار اعتدال به میدان رقابت با رقبایتان آمدید، همان شعاری که متأسفانه عده ای افراد نامعتدل با شنیدن آن از زبان شما خیلی خیالات خام در سر پروراندند و با توجه به همان خیالات به شما رأی دادند.

افرادی که برخی شان هنوز علاوه بر این که معنای تحجر را نمی دانند حتی املاء درستش را هم بلد نیستند (برای این ادعا شاهد دارم) اما از همان 100 روز پیش یا چند روز قبل ترش چماق افراط را بر سر ما کوبیده و می کوبند.

اما حرف من با شما این است که آقای رئیس جمهور اعتدال فقط دوری از افراط نیست بلکه دوری از تفریط هم باید در معنای اعتدال در نظر گرفته بشود پس چگونه است که شما در گزارش 100 روزه خود مطالبی را مطرح کردید که دقیقاً با شعار شما در تضاد است.

  1.  شما بدون توجه به تبعات سخنانتان در جامعه وظیفه مسلم دولت در موضوع بسیار مهم فرهنگ را نادیده می گیرید و به قول خودتان می خواهید پای دولت را از این موضوع کنار بکشید. آیا این تفریط نیست؟
  2.  شما در بخشی از گزارش 100 روزه گفتید ما خیلی از ممنوع القلم ها را سریع القلم کردیم. آقای رئیس جمهور آیا این خود رفتن به سمت تفریط نیست؟
  3.  شما اذعان می کنید که دولت نظرش این است که هیچ فیلتری بهتر از افکار عمومی مردم نیست، در حالیکه افکار عمومی آن قدر توان ندارد که بتواند برای موضوعات مختلف فیلترها را درست بشناسد و این یک موضوع قرآنی و دینی است.
  4.  شما در پاسخ به سؤال مجری گفتید وقتی فیلمی ساختند، مردم نرفتند و بی‌اعتنا شدند، آن فیلمساز می‌داند خود چه کار کند.

جای سؤال است که اگر چنین منطقی عقلانی و دینی است پس چرا روز به روز بر تعداد فیلم های با محتوای ضد دینی افزوده می شود؟

آقای رئیس جمهور لطفاً در تبیین و تفسیر شعار انتخاباتی خود قدری تأمل کنید.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.