آخرین عناوین آخرین عناوینای کاش آقای رئیس دولت جموری اسلامی به جای بیان حرف های مبهم و چند پهلو و صف کشی خطرناکش و به جای بازگشت تهوع آور به انتخابات سال 92 و به جای دروغ هایی که گفت به موضوع اصلی مراسم می پرداخت و به جای اشتباه گرفتن مراسم روز دانشجو با میتینگ انتخاباتی به بیان وظیفه جوانان ایرانی برای پیشبرد اهداف انقلاب می پرداخت و از این که مبادا جوانان غربی از ما پیشی بگیرند و زودتر به مقصد برسند برحذر می داشت.

ای کاش چنین بود، صد افسوس که چنین نیست

مراسم روز شانزدهم آذر در سراسر کشور به عنوان روز بزرگداشت مقام و منزلت دانشجویان مبارز علیه استکبار برگزار شد و در دانشگاه شریف نیز رئیس دولت سخنران مراسم این روز بود اما متأسفانه سخنان جناب ایشان نه در شأن رئیس دولت بود، نه در شأن یک روحانی و سخنران دینی بود و نه حتی در شأن دانشجویان .

آن چه از یک رئیس دولت آن هم در کسوت روحانیت و در مقام سخنران دینی انتظار می رود آن است که در میان تمام سخنرانی های سیاسی و تهدیدها و توهین ها و بغض فشانی ها برای منتقدین و شاید هم برای همه ملت، حداقل در مجامع علمی خصوصا در دانشگاه که مرکز علم و علم آموزی بوده و هست و مهم تر از آن در روزی که به نام دانشجو مزین شده است ، مسائل سیاسی و جناحی و طعنه ها و نیش و کنایه ها را کنار بگذارد و در بین دانشجویان و علم آموزان از اهمیت علم و علم آموزی و جایگاه ویژه دانشجو و علم آموز بگوید. از اهتمام اسلام به اندوختن دانش بگوید.

ای کاش رئیس دولت در روز دانشجو به جای ابرازعصبانیت معنا دار و کوبیدن بر ساز مخالف با آن چه رهبر فرزانه و بصیر انقلاب از رابطه با دشمن گفته و بارها تکرار کرده اند، این روز را به تبیین رسالت های حقیقی دانشجویان می پرداخت و انگیزه جوان دانشجوی روشنفکر و تمام عیارِ مسلمان و متدین را برای تعالی و بالندگی در مسیری که حرکت می کند بر می انگیخت و از مقام یک سخنگوی دینی ، افق روشن پیش چشم جوانان این سرزمین را به آن ها بشارت می داد و از آرمان های یک دانشجو سخن به میان می آورد.

ای کاش آقای رئیس دولت جموری اسلامی به جای بیان حرف های مبهم و چند پهلو و صف کشی خطرناکش و به جای بازگشت تهوع آور به انتخابات سال 92 و به جای دروغ هایی که گفت به موضوع اصلی مراسم می پرداخت و به جای اشتباه گرفتن مراسم روز دانشجو با میتینگ انتخاباتی به بیان وظیفه جوانان ایرانی برای پیشبرد اهداف انقلاب می پرداخت و از این که مبادا جوانان غربی از ما پیشی بگیرند و زودتر به مقصد برسند برحذر می داشت.

البته پاسخ دادن صحیح و منطقی به نقد و سؤالات کوتاه چند دانشجو هم در پایان می توانست یک جلسه آرمانی و انقلابی را در تاریخ ماندگار سازد.

ای کاش چنین بود و ای کاش مشاوران و برنامه ریزان رئیس دولت هم به این مقوله فکر می کردند.

نسأل الله منازل الشهداء

محمد هادی سمتی

شهر مقدس قم

سه شنبه هفدهم آذرماه سال همدلی و هم زبانی
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.