آخرین عناوین آخرین عناوینچه زشت است اگر نفهمیم و نپذیریم که ما در وسط میدان مبارزه هستیم و در وسط میدان باید به دقت دشمن و اهدافش را شناخت و در غیر این صورت جنگی به مانند جنگ احد اتفاق خواهد افتاد و دشمن با سرگرم نمودنمان به غنائم ما را دور خواهد زد و دیگر معادله برد_برد معنا و مفهومی پیدا نخواهد کرد.

عجیب اما واقعی!

قسمت سوم:

بازی در وسط میدان نبرد حق و باطل!

 

بسم الله الرحمن الرحیم

در گرماگرم جنگ جمل که با فتنه انگیزی عائشه و همراهی طلحه و زبیر به راه افتاد،شخصی به نام حارث بن حوط نزد مولا علی علیه السلام آمد و خطاب به حضرت گفت: آیا چنین می پنداری که من اصحاب جمل را گمراه می دانم؟ نه چنین نیست.

مولا به او فرمود: ای حارث مشکل تو این است که بینش و بصیرت نداری و بنابر این دچار حیرت و تردید شده ای. ای حارث تو حق را نشناختی تا بدانی اهل حق چه کسانی هستند و باطل را نیز نشناختی تا بدانی اهل باطل چه کسانی هستند. حارث بعد از شنیدن این سخنان گفت: من از جنگ کناره گیری می کنم*.

این کلام راه گشا و عمیق مولا علی علیه السلام تنها خطاب به حارث بن حوط نبوده و نخواهد بود بلکه در همه زمان ها افرادی هستند که مورد این خطاب حضرت امیر علیه السلام قرار می گیرند.

امروز هم میدان نبرد حق و باطل برپاست و عده ای همچون حارث بن حوط بدون بینش و بصیرت نسبت به مسئله حق و باطل ، دچار بازی هایی شده اند که دشمنان دین خدا هر روز با شکل و قیافه ای به راه می اندازند و عده ای ساده لوح را به بازی می گیرند.

هنوز عده ای در این کشور نفهمیده اند یا نمی خواهند بفهمندکه مقوله ای به نام دشمن وجود دارد و هرگز معادله برد _ برد با دشمن به نتیجه نخواهد رسید و متأسفانه دشمن این را خوب فهمیده و می داند.  

هدف اصلی دشمنان این نظام مقدس ،دین و همه مقدسات ما است و انرژی هسته ای و سایر موضوعات مسائل فرعی و پیش پا افتاده ای هستند که البته دشمن برای شکست دادن ما و ساقط نمودنمان از همه هستی و عزت و شرفمان ، این اسباب بازی ها را در وسط میدان پهن نموده است.

چه زشت است اگر نفهمیم و نپذیریم که ما در وسط میدان مبارزه هستیم و در وسط میدان باید به دقت دشمن و اهدافش را شناخت و در غیر این صورت جنگی به مانند جنگ احد اتفاق خواهد افتاد و دشمن با سرگرم نمودنمان به غنائم ما را دور خواهد زد و دیگر معادله برد_برد معنا و مفهومی پیدا نخواهد کرد.

 

*پاورقی: شريف الرضى، محمد بن حسين، نهج البلاغة (للصبحي صالح)، 1جلد، هجرت - قم، چاپ: اول، 1414 ق.

 

نسأل الله منازل الشهداء

محمد هادی سمتی

چهارشنبه بیست و یکم آبان ماه سال اقتصاد و فرهنگ

هجدهم محرم الحرام 1436

 

 
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 4.5 stars out of 5.