آخرین عناوین آخرین عناویناین روزها حرف های زیادی را می شنویم و اتفاقات زیادی را شاهد هستیم و عجیب است که عده ای به راحتی شنیده ها را می پذیرند و باور می کنند و به عبارتی دیگر می خواهند به دیگران نشان دهند که ما به حقانیت آن ها یقین داریم.

این روزها حرف های زیادی را می شنویم و اتفاقات زیادی را شاهد هستیم و عجیب است که عده ای به راحتی شنیده ها را می پذیرند و باور می کنند و به عبارتی دیگر می خواهند به دیگران نشان دهند که ما به حقانیت آن ها یقین داریم.

از سخن ظریفی که گفت ما در مصاف با دشمن (البته او دشمنش را نگفت) یا با هم می بریم یا با هم می بازیم تا مهندسی که نه خودش بلکه از قول یک پژوهشگر نمای دینی می گوید درباره گریه بر کشته سرزمین طف (که از آدم تا خاتم بر او گریسته اند) خیلی توصیه نشده است و تا دکتری که اعتدال را با جدایی ارزش از هنر معنا می کند و تا آنان که به انتقام کشی می خواهند یک روضه خوان انقلابی را هفت تیر کش جلوه دهند و تا سعی بر تلقین لبخند تلخ (بخوانید وادادگی سیاسی) به عنوان عامل رفع تحریم ها (باز بخوانید عامل رفع دشمنی دشمنان قسم خورده) در میان جامعه.

همه و همه با این کلام ناب از حضرت صادق علیه السلام (همو که راست گو و حق مدار است و معتدل واقعی و پیشوای راستگویان حقیقی) قابل عیار سنجی است که فرمود: «لا يستيقن القلب أن الحق باطل أبدا، و لا يستيقن أن الباطل حق أبدا». هیچ وقت دلی یقین نمی کند به این که باطلی حق است و هرگز یقین نمی کند به این که حقی باطل باشد.

 

پی نوشت: منبع روایت کتاب البرهان في تفسير القرآن، ج‏2، ص: 666

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.