آخرین عناوین آخرین عناوینسؤالی که پیش می آید این است که چرا عده ای تکلیف خودشان را با نظام مشخص نمی کنند، از طرفی بر طبل تقلب انتخابات می کوبند، از طرفی دیگر شورای نگهبان را یاغی گر می نامند و صلاحیتش را زیر سؤال می برند و با کمال تعجب خود را ولایت مدار هم لقب می دهند در حالیکه ولی فقیه عادل و جامع الشرایط فرموده است: "لجن‌پراکنی کردن علیه شورای نگهبان حقیقتاً یک کار غیر اسلامی، غیر شرعی، غیر قانونی و غیر انقلابی است."

برو این دام بر مرغی دگر نه!

 

آیت‌الله احمد جنتی با اکثریت قاطع آرا رئیس مجلس خبرگان رهبری شد.

این خبری بود که روز سه شنبه 4 خرداد 1395 بر روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت.

تیتر یک خبرگزاری های در روز سه شنبه یعنی آیت الله احمد جنتی متولد 3 اسفند 1305 با کسب 51 رأی از مجموع 86 رأیی که خبرگان ملت به صندوق انداختند از دو نامزد دیگر ریاست خبرگان پیشی گرفت و برای مدت 2 سال رئیس پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شد.

این رأی خیره کننده در حالی است که دبیر شورای نگهبان و امام جمعه تهران با یک میلیون و 321 هزار و 130 رای به عنوان شانزدهمین و آخرین نفری بود که توسط مردم تهران برای حضور در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد.

برخی کسانی که از شنیدن این خبر شوکه شده بودند نوشتند :

اینجا ایران است کشور عجایب که معجزه هزاره سوم را خلق کرد. در مجلس شورای اسلامی میزان "رای"ملت است اما در خبرگان میزان "نه رای" ملت است.

سؤالی که پیش می آید این است که چرا عده ای تکلیف خودشان را با نظام مشخص نمی کنند، از طرفی بر طبل تقلب انتخابات می کوبند، از طرفی دیگر شورای نگهبان را یاغی گر می نامند و صلاحیتش را زیر سؤال می برند و با کمال تعجب خود را ولایت مدار هم لقب می دهند در حالیکه ولی فقیه عادل و جامع الشرایط فرموده است: "لجن‌پراکنی کردن علیه شورای نگهبان حقیقتاً یک کار غیر اسلامی، غیر شرعی، غیر قانونی و غیر انقلابی است."

بالاخره این عده خود را انقلابی می دانند یا ضد انقلاب؟ و مگر می شود هم انقلابی بود و هم به پیکر انقلاب خنجر زد؟

به نظر می رسد برخی افراد که خود را سیاسی می دانند هنوز آن قدر شجاعت ندارند که حتی ضد انقلاب بودن خود را به رخ بکشند و اگر غیر از این بود با طعنه و کنایه و حتی گاهی با پنهان شدن پشت ولایت فقیه حرف های نیش دار نمی زدند.

مگر می شود کسی شورای نگهبان قانون اساسی را یاغی گر بداند و در عین حال دلسوز نظام هم باشد؟

اصلا  یک سؤال دیگر آیا کسی که اصلا نامزد ریاست خبرگان نشده است ممکن است نامش از صندوق بیرون بیاید.

صاحبان تفکر براندازی نظام یعنی همان کسانی که مجلس خبرگان و امثالش را برای ساقط کردن نظام می خواهند این بیت از حضرت حافظ را آویزه گوش هایشان کنند:

برو این دام بر مرغی دگر نه / که عنقا را بلند است آشیانه

نسأل الله منازل الشهداء

محمد هادی سمتی

سه شنبه چهارم خرداد 1395
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.