آخرین عناوین آخرین عناوین

نامه سرگشاده به حجه الاسلام نقویان


باید اندکی تأمل کنید که دلیل این تغییر منش و زاویه چیست و چرا شما که از مرید بی چون و چرا بودن انتقاد می کنید این گونه به مریدی مخالفان نگون بخت نظام واصل شده اید.

 

جناب نقویان ، سرباز نظام هستید یا مرید سران فتنه؟

 

جناب آقای شیخ ناصر نقویان

با سلام

به مصداق کلام نورانی حضرت امیر المؤمنین علی علیه السلام که خطاب به امام حسن مجتبی علیه السلام فرمود أَحْيِ‏ قَلْبَكَ‏ بِالْمَوْعِظَة ، دلت را با موعظه زنده کن، چند جمله ای را خطاب به شما می نویسم. ان شاء الله در نزد وجدان خود پاسخی برای این مطالب داشته باشید:

  1. جناب آقای نقویان، شما جزء افرادی هستید که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی شُهره شهر شدید و تریبون رسانه ملی مدتی در اختیارتان بود و چند صباحی نیز سخنران بیت رهبری بودید و به واسطه این دو فرصت طلایی بود که شهرهای مختلفی شما را برای سخنرانی دعوت کرده و می کنند. اما متأسفانه یکی از ایرادات اساسی شما این است که در سخن گفتن به تبعات اجتماعی آن توجهی ندارید و گاهی با بیان برخی مطالب ایجاد شائبه می کنید.

آخرین نمونه از این گونه مطالب شائبه انگیز که توسط شما بیان گردید ،انتساب غیر واقعی دست دادن امام حسین علیه السلام با عمر سعد بود و با یک تحلیل کاملا نادرست چنین استنباط کردید که مگر ممکن است حضرت با عمر سعد مواجه شود و با او دست ندهد  و ایشان که اسطوره ادب و احترام و کرامت است، قطعا وقتي با کسي ملاقات مي کند، عقب عقب نمي رود و به او پشت نمي کند، بلکه مثل آقا با فردي که ديدار کرده دست مي دهد.

غافل از این که دست دادن همیشه به معنای ادب و احترام نیست و در مواقعی نشانه بیعت با طرف مقابل است. آقای نقویان آیا تحریف تاریخ حقه بازی نیست؟

  1. اشکال شما این است که در سخنان خود و در هنگام انتقاد از مسائل و موضوعات مختلف نمی توانید تفاوت بین دولت و حکومت را برای مردم تبیین کنید و ناخودآگاه لبه تیز انتقادات خود را به اصل نظام وارد می سازید.
  2. جناب آقای نقویان شما بعد از پخش آن کلیپ جنجالی که به اعتقاد خودتان تقطیع شده بود در نامه ای به این موضوع واکنش نشان دادید و مطالبی را بیان کردید که کاملا علیه خود شما قابل استفاده است.

الف: اینجانب همان گونه که بارها و به ویژه در رسانه ها و موقعیت های حساس تاکید کرده ام به عنوان سرباز و طلبه کوچکی در خدمت نظام و رهبری معظم بوده و هستم.

از شما می پرسم اگر واقعا به این حرف اعتقاد دارید پس چگونه است که از مدتی قبل راه خود را از نظام جدا کرده اید و هم نشین مخالفان نظام شده اید.

در روایات با تعابیر مختلفی این مضمون از امام معصوم رسیده است که حرام است مسلمان در مجلسی بنشیند که مؤمن دیگری زیر سؤال برود و یا امام عادل مورد انتقاد واقع شود.

آیا شرکت در جلساتی که مخالفان نظام و فتنه گران در آن حضور دارند مصداق این روایات نیست؟

ب : طالبان حقیقت را ارجاع می دهم به سخنرانی اینجانب در پنجم محرم گذشته در حسینیه جماران که با صراحت عرض کردم «حاضرم بیست سال از عمرم را با یک روز از عمر شریف رهبری عوض کنم» چرا که بودن یا نبودن امثال بنده دردی را از جامعه دعوا نخواهد کرد اما به رهبری که ستون خیمه نظام است اگر خدشه ای وارد شود به هستی نظام لطمات جبران ناپذیری وارد خواهد شد که متن آن عرایض در سایت های متعددی موجود است.

جناب شیخ ناصر نقویان به وجدان خود مراجعه کنید و قدری تأمل کنید که آیا نشسست و برخاست با فتنه گران رو سیاه و دعا برای سلامتی سران فتنه موجب خدشه به نظام نخواهد بود؟

در آن کلیپ جنجالی گفته بودید که دهانم برای رفتن به بیت رهبری آب نمی افتد و البته در نامه خود آن را توجیه کردید و ما نیز آن را قبول می کنیم اما سؤال پایانی از شما این است که چطور دهانتان برای سخنرانی در بیت رهبری آب نمی افتد اما برای سخنرانی در جلساتی که سران فتنه حضور دارند و برای تعریف و تمجیدهای فراوان و غیر منطقی و همچنین دعا برای سلامتی آن ها دهانتان آب می اندازد؟

باید اندکی تأمل کنید که دلیل این تغییر منش و زاویه چیست و چرا شما که از مرید بی چون و چرا بودن انتقاد می کنید این گونه به مریدی مخالفان نگون بخت نظام واصل شده اید.

نسأل الله منازل الشهداء

محمد هادی سمتی

پنجشنبه هفتم آبان ماه سال همدلی و هم زبانی

شهر مقدس قم
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.