آخرین عناوین آخرین عناوینای کاش آقای هاشمی 80 ساله که خود را صالح و منجی ملت می داند برای نشان دادن صلاحیتش _ که البته در انتخابات 92 رد شد_ کمک قابل توجهی به روند رسیدگی به پرونده های قطور فرزندانش می کرد و ای کاش متوجه می بود که اگر انسان حاضر نباشد به خاطر اصول و آرمان های انقلاب از عواطفش دست بکشد پس صلاحیتش برای حفظ و تداوم انقلاب زیر سؤال خواهد رفت.

عجیب اما واقعی!

قسمت دوم:

خود صالح پنداری هاشمی رفسنجانی

پایگاه اطلاع رسانی هاشمی رفسنجانی از قول وی نوشت:

در صورتی که بعضی افراد که آن ها را برای ریاست خبرگان صالح نمی دانم قصد کاندیدا شدن داشته باشند آمادگی خود را برای کاندیداتوری ریاست این مجلس اعلام خواهم کرد.

بنده چند نکته را در این زمینه لازم به ذکر می دانم:

  1. اصولا یکی از شگردهای هاشمی رفسنجانی برای مطرح کردن خود در انتخابات های مختلف و هرجا که قرار است نامی از او مطرح شود این است که قبل از ورود به عرصه و زودتر  از موعد ، شروع به بیان تک مضراب هایی می کند که قبل و بعد از انتخابات او را در انظار عمومی بسیار خوب نمایان سازد و افکار جامعه خصوصا عوام بی اطلاع و احیانا برخی خواص بی بصیرت را کاملا به خود مشغول گرداند. نمونه بارزش هم در انتخابات سال 92 بود که هاشمی 80 ساله بعد از کش و قوس های فراوان و فضا سازی رسانه ای نهایتا در دقایق پایانی اتمام مهلت ثبت نام وارد ساختمان وزارت کشور شد و اقدام به ثبت نام نمود.

هاشمی آن زمان در بیانیه شماره 2 خود چنین نوشت: براساس اطلاعات موثقي كه از نقاط كشور مي‌رسد، پس از اعلام حضورم در انتخابات، اقشار مختلف مردم و بسياري از شخصيت‌هاي حقيقي و حقوقي با درك شرايط داخلي و خارجي، درصدد تشكيل ستادهاي خودجوش براي تنظيم برنامه‌ها هستند

این یعنی دقیقا یک جریان سازی و فضا سازی رسانه ای و میدانی برای بهره برداری های  بعدی که وقتی هاشمی مورد رد صلاحیت قاطع شورای نگهبان قرار گرفت تازه بازی شروع شود و وفادارانش و خود او بهانه ای برای مظلوم نمایی در بین توده جامعه داشته باشند.

  1. هاشمی رفسنجانی احتمالا خود به خوبی می داند که مجلس خبرگان رهبری تفاوت ماهوی با مجلس شورای اسلامی و حتی با ریاست جمهوری دارد و به قول امام جمعه مشهد حضرت آیت الله سید احمد علم الهدی : «خبرگان نه مسئولیت اجرایی دارد و نه قانون گذاری. خبرگان برای این است که اگر خدای ناکرده مسئله ای برای رهبری پیش آمد اعضاء بتوانند تصمیم بگیرند و این تصمیم را هم اعضای خبرگان می گیرند و رئیس خبرگان»
  2. ای کاش جناب هاشمی که خود را صالح و بقیه را غیر صالح می داند به چند سؤال پاسخ بدهد:

الف) آیا صالح بودن به او اجازه داده است که نامه ای  بدون سلام و بدون رعایت شأن و جایگاه ولایت  به رهبر انقلاب در آستانه انتخابات 88  بنویسد و فرمان فتنه را در این نامه صادر کند؟

در بخشی از نامه هاشمی به رهبر فرزانه انقلاب آمده بود: از جناب عالی با توجه به مقام و مسئولیت و شخصیت تان انتظار است برای حل این مشکل و برای رفع فتنه های خطرناک و خاموش کردن آتشی که هم اکنون دودش در فضا قابل مشاهده است هرگونه که صلاح می دانید اقدام مؤثری بنمائید و مانع شعله ور تر شدن این آتش در جریان انتخابات و پس از آن شوید.

هاشمی هم چنین در پایان نامه و بدون خداحافظی و رعایت اصول و آداب نامه نویسی برای شخصیتی که اطاعتش بر همه حتی بر هاشمی واجب است یک شعر را به عنوان خاتمه قرار داد که : سرچشمه شاید گرفتن به بیل / چو پر شد نشاید گرفتن به پیل.

نکته جالب توجه این است که در محل امضای نامه نیز خود را نه تنها مطیع رهبر نمی نامد بلکه می نویسد: «دوست ،همراه و هم سنگر دیروز و امروز و فردایتان. اکبر هاشمی رفسنجانی.»

ب) آیا صالح بودنش به وی اجازه می دهد که بعد از خطبه مقام معظم رهبری و در آخرین خطبه نماز جمعه اش که بسیار مورد آشوب گران و نماز اولی ها نیز واقع شد ، به حمایت از فتنه گران بپردازد و از آزادی بی قید و شرط زندانیان و بی اعتمادی مردم به نظام سخن بگوید؟

البته سایت رسمی جناب آیت الله تا قبل از فیلتر شدن موقتش ، فیلم این خطبه را از روی خروجی اش بر نداشت و اکنون نیز در صفحه اصلی سایت این جمله هاشمی به چشم می خورد که : «پای حرف هایم در نماز جمعه هستم».

ج) ای کاش آقای هاشمی 80 ساله که خود را صالح و منجی ملت می داند برای نشان دادن صلاحیتش _ که البته در انتخابات 92 رد شد_ کمک قابل توجهی به روند رسیدگی به پرونده های قطور فرزندانش می کرد و ای کاش متوجه می بود که اگر انسان حاضر نباشد به خاطر اصول و آرمان های انقلاب از عواطفش دست بکشد پس صلاحیتش برای حفظ و تداوم انقلاب زیر سؤال خواهد رفت.

نسأل الله منازل الشهداء

محمد هادی سمتی

دوشنبه دوازدهم آبان ماه سال اقتصاد و فرهنگ

تاسوعای حسینی 1436

منطقه تبلیغی دهه اول محرم
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.