آخرین عناوین آخرین عناوینامروز انقلابی بودن بیش از هر زمان دیگری به یک مسئله جدی تبدیل شده است و اصول گرا یا اصلاح طلب هر دو باید تکلیف خود را با این موضوع روشن نمایند و چنانچه موضع شفاف و روشنی درباره انقلاب نداشته باشند هر دو از میدان خارج خواهند شد.

 

غربال غیر انقلابی ها در انتخابات 94

 

هفتم اسفندماه روزی بسیار حساس و سرنوشت ساز برای همه ملت ایران است و بدون شک در معادلات سیاسی دنیا نیز تأثیر گذارخواهد بود.

انتخابات باید عرصه رقابت همه سلایق و جریان های سیاسی سالم و همسو با نظام باشد و همه واجدان شرایط رأی دادن باید در این پدیده سیاسی شرکت کنند.

به فرموده حضرت امام خامنه ای "انتخابات تزریق خون تازه در کالبد نظام جمهوری اسلامی است؛ تجدید قوا و تجدید نیرو برای ملّت است." (1)

ان شاء الله همه ملت خصوصا مردم شریف حوزه انتخابیه مهریز در انتخابات پیش رو شرکت می کنند اما متأسفانه بنرهای تبلیغاتی برخی نامزدها و اخبار و گزارش ها از جلسات انتخاباتی حکایت از فعالیت های غیر همسو با نظام دارد بنابر این لازم می دانم نکاتی را در این باره یادآور شوم:

نکته اول: رهبر حکیم و فرزانه انقلاب در چند سخنرانی اخیر خود نکات مهم و قابل تأملی را در مورد انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بیان فرموده اند و در دیدار با مردم آذربایجان شرقی تأکید کردند که "دشمنان می خواهند در انتخابات اعمال نفوذ کنند، مردم آگاه باشند و در نقطه مقابل خواست دشمن عمل کنند." (2)

 

ایشان هم چنین در دیدار با دست اندرکاران انتخابات فرمودند : "بنده گفته‌ام و باز هم میگویم که آن کسانی که حتّی نظام را قبول ندارند بیایند در انتخابات شرکت کنند، رأی بدهند، امّا نه‌اینکه کسی که نظام را قبول ندارد، بخواهند مجلس بفرستند. هیچ‌جای دنیا چنین چیزی وجود ندارد که [وقتی‌] ما گفتیم آقا شما که نظام را قبول نداری بیا، بگوید خیلی خب، پس اجازه بدهید من به کسی رأی بدهم که او هم نظام را قبول ندارد؛ این معنی ندارد." (3)

نکته دوم : پروژه تخریب شورای نگهبان که با کمال تأسف از مدت ها قبل توسط برخی مسؤلین رده بالای نظام کلید خورده بود با سخنان آقای اکبرهاشمی بهرمانی به اوج خود رسید و به تبع آن عده ای در گوشه و کنار به همصدایی و تکرار این حرف ها پرداختند اما نهایتا این بار هم رهبر بصیر و شجاع و مظلوم ما وارد صحنه شدند و ضمن تصریح به این مطلب که از گفتن حقیقت خسته و ملول نخواهم شد به تشریح اهداف این پروژه آمریکایی پرداختند و فرمودند: "آن کسانی که با دشمن در داخل همصدایی می کنند ، بیشترشان ملتفت نیستند چه کار می کنند. من متهم نمی کنم کسی را به خیانت؛ ملتفت نیستند، توجه ندارند." (4)

این بیانات امام خامنه ای در ادامه فرمایشات رهبر فقید انقلاب حضرت خمینی کبیر (قدس الله نفسه الزکیه) بود که فرمودند : "قانون معين شده است. نمى‏شود از شما پذيرفت كه ما قانون را قبول نداريم. غلط مى‏كنى قانون را قبول ندارى! قانون ترا قبول ندارد. نبايد از مردم پذيرفت، از كسى پذيرفت، كه ما شوراى نگهبان را قبول نداريم. نمى‏توانى قبول نداشته باشى... مردمى كه به قانون اساسى رأى دادند منتظرند كه قانون اساسى اجرا بشود؛ نه هر كس از هر جا صبح بلند مى‏شود بگويد من شوراى نگهبان را قبول ندارم، من قانون اساسى را قبول ندارم، من مجلس را قبول ندارم، من رئيس جمهور را قبول ندارم، من دولت را قبول ندارم. نه! همه بايد مقيد به اين باشيد كه قانون را بپذيريد، و لو بر خلاف رأى شما باشد. بايد بپذيريد، براى اينكه ميزان اكثريت است؛ و تشخيص شوراى نگهبان كه اين مخالف قانون نيست و مخالف اسلام هم نيست، ميزان است كه همه ما بايد بپذيريم." (5)

نکته سوم : در شرایط کنونی مهم ترین ملاک و شاخص برای جلوگیری از کج روی جامعه و اشتباه محاسباتی در انتخاب افراد و جریان ها مسئله انقلاب است. حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (دامه ظله) در دیدار با مردم قم فرمودند : "خود بنده هم وقتی این فهرستها را میآورند که بیایم رأی بدهم، بعضی از آدمهای این فهرستها را نمیشناسم امّا اعتماد میکنم به آن کسانی که [اینها را] معرّفی کردهاند، و نگاه میکنم ببینم آن کسانی که این فهرست را معرّفی کردهاند چه کسانی هستند؛ اگر دیدم اینها آدمهای متدیّن و مؤمن و انقلابیای هستند، به حرفشان اعتماد میکنم و به [فهرست‌] آنها رأی میدهم؛ اگر دیدم نه، کسانی که این فهرست را دادهاند کسانی هستند که به مسائل انقلاب، به مسائل دین، به مسائل استقلال کشور خیلی اهمّیّتی نمیدهند، دلشان دنبال حرف آمریکا و غیر آمریکا است، به حرفشان اعتماد نمیکنم." (6)

امروز انقلابی بودن بیش از هر زمان دیگری به یک مسئله جدی تبدیل شده است و اصول گرا یا اصلاح طلب هر دو باید تکلیف خود را با این موضوع روشن نمایند و چنانچه موضع شفاف و روشنی درباره انقلاب نداشته باشند هر دو از میدان خارج خواهند شد.

"آمریکایی ها به این انتخابات چشم طمع دوخته اند" (7) و تنها راه برای نا امید ساختن دشمن قداره بند ، حرکت در مسیر انقلاب است و غیر از این هم نخواهد بود و هر کسی که حرف های غیر انقلابی بزند و مردم را فریب بدهد و حرف های دشمن را تکرار کند و با دلباختگان و عوامل دشمن نشست و برخاست کند و عکس یادگاری بگیرد انقلابی نخواهد بود.

فرمانده کل قوا فرمودند: "باید مقابل جریان غیر انقلابی داخل نظام ایستاد" (8) و ما سخنان رهبرمان را با جان و دل به مرحله عمل خواهیم رساند و با هرگونه پدیده غیر انقلابی به شدت مقابله خواهیم کرد.

امیدوارم کسانی که مخاطب این مطالب هستند پیام را دریافت کنند و مواظب رفتارها و حمایت ها و سخنان خود باشند و بدانند جریان انقلابی مدام آن ها را رصد خواهد کرد.

در پایان برای فرونشاندن هرگونه عکس العمل غیر منطقی و جلوگیری از برچسب زدن های برخی افراد توجه خوانندگان محترم و مخاطبین اصلی این یادداشت را به این سخن رهبر انقلاب حضرت امام خامنه ای جلب می کنم :

"یک عادتی هم در بعضی پیدا شده است که همین‌طور مدام تکرار میکنند «تندروها، تندروها»؛ خب بله، تندرَوی و کندرَوی -طرف افراط و تفریط- هر دو بد است، این معلوم است امّا [اینکه] تندروی چیست، کندروی چیست، خطّ میانه کدام است، چیزهای خیلی واضح و روشنی نیست، جزو مسائل بیّن نیست، تبیین لازم دارد... من میفهمم که بعضی وقتی میگویند تندروی، جریان حزب‌اللّهی و مؤمن مورد نظرشان است... جریان مؤمن را، جریان انقلابی را، جوانان حزب‌اللّهی را متّهم نکنید به تندروی؛ اینها همان کسانی هستند که با همه‌ی وجود، با همه‌ی اخلاص در میدان حاضرند، آنجایی هم که دفاع از مرزها لازم باشد، دفاع از هویّت ملّی لازم باشد، مسئله‌ی جان دادن و خون دادن مطرح باشد، همینها هستند که به میدان می‌آیند.... این که جماعت مؤمن را، جوانهای انقلابی را که هم انقلابی‌اند  و هم خیلی اوقات عقلشان و فهمشان و تعقّلشان هم از بعضی از بزرگ‌ترها خیلی بیشتر است، خوب میفهمند، خوب تحلیل میکنند، خوب مسائل را تشخیص میدهند و سینه‌چاک انقلابند، سینه‌چاک اسلامند، به این بهانه ما تضعیف کنیم اصلاً هیچ قابل قبول نیست. این عملیّات عملیّات بسیار بدی است، به ضرر کشور و به ضرر اسلام و به ضرر همه است؛ این را بهانه قرار ندهند برای اینکه جوانهای انقلابی ما را مورد تهاجم قرار بدهند." (9)

امیدوارم همه کسانی که علاقه مند به اسلام و انقلاب و نظام هستند و ان شاء الله رهبر نظام را نیز قبول دارند بیشتر مراقب رفتار و گفتار خود باشند و  شخصیت و آبروی خود را برای افراد معلوم الحال و سرسپرده هزینه نکنند.

نسأل الله منازل الشهداء

محمد هادی سمتی

 شهر بافق

یکشنبه دوم اسفندماه سال همدلی و هم زبانی

پی نوشت :

  1. بیانات در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش. 19/11/1394
  2. 28/11/1394
  3. 30/10/1394
  4. 28/11/1394
  5. صحيفه امام، ج‏14، ص: 376
  6. 19/10/1394
  7. بیانات در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور. 14/10/1394
  8. دیدار دبیر و کارشناسان دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی با رهبر انقلاب. 14/11/1394
  9. بیانات در دیدار دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات. 30/10/1394رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.