آخرین عناوین آخرین عناویناین یادداشت فقط انعکاس حرف هایی است که باید عده ای را بلرزاند و باعث شود در راهی که می روند تجدید نظر کنند و یک بار در خلوت خودشان به وجدانشان پاسخ دهند که تا چه زمانی این راه بی هدف ادامه خواهد داشت؟

 

غفلت،نفوذ،تباهی

 

دی ماه 1394 یادداشتی را نوشتم با این عنوان "اسلام مظلوم است ، انقلاب مظلوم تر" و از نگاه سطحی و محدود به دین سخن گفتم و در حد توان به بیان مظلومیت اسلام و انقلاب اسلامی پرداختم.

در آن جا این جمله رهبر حکیم و فرزانه انقلاب را نقل کردم که ایشان فرموده بودند هیئتها نمیتوانند سکولار باشند و ما هیئت امام حسینی سکولار نداریم.

آن یادداشت قرار بود شروع سلسله یادداشت هایی باشد درباره انقلاب و اهداف و چرایی آن ولی متأسفانه ادامه پیدا نکرد.

در یادداشت دیگری نوشتم که  با گذشت نزدیک به چهل سال از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران هنوز پیام انقلاب برای نسلی که انقلاب و جنگ تحمیلی را درک نکرده اند واضح و شفاف و  مستدل بیان نگردیده است و اگر چنین بود در سال 88 آن کودتای رنگی و  فراموش نشدنی رخ نمی داد و یا با کمترین خسارت ها و در مدتی کوتاه تر پایان می پذیرفت.

 

اما موضوع این یادداشت را اختصاص داده ام به بیان حرف ها و نقدهایی که متوجه مسؤلین و معتمدین و بزرگان شهرستان بافق است.

نوشتن و قرار دادن کلمات در کنار هم بی فایده نیست اما مشکل این جاست که برخی خود را به خواب زده اند و قرار هم نیست هیچ وقت بیدار شوند و هزاران یادداشت و کتاب و مقاله هم آن ها را بیدار نخواهد کرد.

نمی خواهم خیلی مقدمه نویسی کنم ولی حرف هایی را می خواهم بزنم که می ترسم به عده ای برخورد کند و دوباره به نگارنده کمانه کند. عده ای که خیال می کنند خیلی کارهای مهمی می کنند اما آخر پاییز همه تخم مرغ ها پوچ از آب در می آید.

با بی خبرها و بی اطلاع ها کاری ندارم، مخاطب من کسانی هستند که مثلا از اوضاع و احوال اطرافشان خبر دارند ولی یا ترجیح می دهند مثل همان بی خبرها رفتار کنند یا این که چون خیال می کنند به کارهای مهمی مشغول هستند کاری به اطراف ندارند و در حیطه ای که برای خودشان ترسیم کرده اند می چرخند و می چرخند و می چرخند و هم چنان می چرخند.

یک روز نوبت کنسرت است برای پرت کردن حواس ملت  و به خصوص برای سرگرم کردن جوانان جویای کار ، یک روز نوبت جشن های علمی و به ظاهر فرهنگی است با چاشنی لودگی و جلف بازی و یک روز هم نوبت پر کردن جیب هاست به قیمت تاراج اخلاق و فرهنگ و دین ملت و با هر چیزی که بتوان جیب را پر کرد چه فیلم باشد و چه تئائر و چه هر چیز دیگر چون مهم پول است و به قیمت این که همین تعداد مسجدی ها و هیئتی ها هم یواش یواش آب بروند و ما تا به خود بیاییم که چه شد و چرا همه چیز خراب شد، آن چه باید خراب شود می شود و باز عده ای هم چنان در همان دایره ای که به دور خودشان کشیده اند می چرخند.

این یادداشت فقط انعکاس حرف هایی است که باید عده ای را بلرزاند و باعث شود در راهی که می روند تجدید نظر کنند و یک بار در خلوت خودشان به وجدانشان پاسخ دهند که تا چه زمانی این راه بی هدف ادامه خواهد داشت؟

چرا فکر نمی کنند که راهشان اشتباه است؟ اگر راه اشتباه نبود امروز در گوشه های شهر چیزی به نام پاتوق و تباه شدن آرام و بی صدای عده ای جوان مظلوم وجود نداشت.

مسجد و هیئت و حسینیه و هزار نهاد به ظاهر فرهنگی دیگر و ده ها مراسم مذهبی در طول سال اگر کافی بود پس باید می شد نتیجه را در لابلای کوچه و پس کوچه های شهر مشاهده کرد. باید می شد نتیجه را در خانه هایی که ماهواره و بدتر از آن فرزندان ملت را تباه می کند مشاهده کرد.

کجاست آن چه باید در جامعه باشد و نیست؟

به خاطر رعایت احترام و به خاطر این که عده ای فردا به همه مذهبی ها و فرهنگ مدارها خنده نکنند و آن ها را مورد تمسخر قرار ندهند نمی توانم بیشتر از این ماجرا را بشکافم ولی ای همه آقایان و دغدغه مندان و مسؤلانی که خود را علمدار فرهنگ و دین خدا می دانید و مردم هم شما را به همین نام می شناسند شما را به خدا قدری به اطرافتان نگاه کنید.

اگر خیال کنیم که مسجد و هیئت ما فعلا برقرار است پس یعنی همه چیز دارد به خوبی پیش می رود کاملا در اشتباه هستیم.

این نظام با خون پاک و جانبازی و جانفشانی جوانان دیروز به دست آمده است ولی دشمن دارد جوانان امروز و فردای ما را با دود قلیان و ماهواره و تلفن همراه و با خیلی چیزهای دیگر تباه می کند و ما هنوز به فکر انجام کارهای کم تأثیر یا بی تأثیر هستیم.

همه دارند به دور خودشان می چرخند و این وسط رهبر بصیر و فرزانه انقلاب یکه تاز میدان است که هر روز از نفوذ صحبت می کند ولی انگار عده ای خیال می کنند نفوذ مربوط به تهران و مرکز استان است و با یک شهرستان دارای نماد های مذهبی کاری ندارد.

نفوذ یعنی این که جوان ما هدف انقلاب را نفهمیده و فقط سینه می زند.

دوباره این جمله رهبرمان را تکرار می کنم ؛ ما هیئت سکولار نداریم.

نسأل الله منازل الشهداء

محمد هادی سمتی

بامداد دوشنبه دهم خرداد 1395

شهر مقدس قم
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.