آخرین عناوین آخرین عناوینهشام بن سالم نقل می کند بعد از شهادت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام ، عبد الله بن جعفر (فرزند امام صادق) ادعای امامت کرد و عده ای هم به دور او جمع شدند ، من و یکی از دوستانم برای این که بدانیم آیا او واقعاً امام است یا خیر به نزد او رفتیم و از یک مسئله ای از او سؤال کردیم ولی دیدیم از پاسخ عاجز است.

هشام بن سالم نقل می کند بعد از شهادت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام ، عبد الله بن جعفر (فرزند امام صادق)  ادعای امامت کرد و عده ای هم به دور او جمع شدند ، من و یکی از دوستانم برای این که بدانیم آیا او واقعاً امام است یا خیر به نزد او رفتیم و از یک مسئله ای از او سؤال کردیم ولی دیدیم از پاسخ عاجز است.

با ناراحتی از خانه او بیرون آمدیم و با خود می گفتیم اگر این امام بعد از جعفر بن محمد صادق علیه السلام باشد تکلیف ما چیست که ناگهان مردی در میان کوچه از دور به ما اشاره کرد که به سمتش برویم. من که احتمال می دادم از مأموران منصور دوانیقی باشد به رفیقم گفتم تو برو تا اگر قرار شد دستگیر شویم لا اقل تو گرفتار نشوی. به دنبال آن مرد رفتم تا به درب خانه ای رسیدیم و به من گفت داخل شو و هنگامی که وارد شدم فهمیدم آن جا خانه حضرت امام موسی بن جعفر علیه السلام است.

هشام بن سالم می گوید سپس به امام گفتم: قربانت شوم همانا عبد اللَّه برادر شما چنين پندارد كه او پس از پدرش امام است؟ فرمود: عَبْدُ اللَّهِ يُرِيدُ أَنْ لَا يُعْبَدَ اللَّه‏ یعنی عبد اللَّه ميخواهد خدا را نپرستد ( یا می خواهد خدا عبادت نشود)

روایت ادامه دارد اما آن چه مقصود نگارنده از نقل این روایت است همان جمله ای است که حضرت امام موسی بن جعفر علیه السلام در پاسخ به هشام بن سالم فرمود که عبدالله نمی خواهد خدا عبادت شود.

مخاطب این جمله تنها عبدالله بن جعفر نبوده و نیست بلکه او یکی از مصادیق این جمله است چون در طول تاریخ همیشه کسانی بوده و هستند و خواهند بود که نمی خواهند خدا را عبادت کنند و علاوه بر آن نخواهند گذاشت خدا در بین مردم نیز عبادت شود.

در جامعه ای که در آن زندگی می کنیم همیشه افرادی وجود دارند که با جیره یا بدون جیره به پیشبرد اهداف دشمن که از جمله برچیده شدن بساط خدا پرستی و دین محوری است کمک می کنند و با قلم ها و سخن هایی که بر کاغذ و زبان می رانند در مسیر دین خدا دست انداز ایجاد می کنند.

کم نبوده و نیستند کسانی که با بیان عقائد ( بلکه عقده هایی که شکل عقیده دارند) خواسته و ناخواسته بندگان خدا را در خدا پرستی دچار تردید می کنند ، تردیدی که خیلی وقت ها موجب انحرافات جدی اخلاقی و اعتقادی برای مردم می شود.

امروز در بین جامعه جوانانی به چشم می آیند که در دهه شصت و هفتاد با ورود به دانشگاه ها و مراکز علمی کشور اسلامی ایران بنیان تفکرات و اعتقادات ناب دینی اشان توسط شبهه افکنی ها و اظهار نظرهای سخیف و بی مبنای عده ای استاد نما که همه ظرفیت وجودی اشان در نشخوار افکار کثیف غربی خلاصه می شود دچار تزلزل جدی شد و اینک بعد از گذشت چندین سال خروجی تحصیلاتشان جز به سخره گرفتن و زیر سؤال بردن همان تفکراتی که خود روزی به آن پایبند بودند چیز دیگری نیست.

ترویج افکار غربی در بین جوانان این مرز و بوم کار کسانی است که با دلدادگی و سر سپردگی محض به غرب شیرازه افکار ناب عده ای از جوانان را از هم پاشیده و می پاشند و می خواهند جامعه دینی دچار سستی و بی تحرکی دینی و در نهایت لا ابالی گری بشود که این همه هدف دشمنان قسم خورده دین خداست.

متأسفانه این روزها نیز دوباره عده ای سعی دارند با نبش قبر افکار غربی شبهات کهنه را در بین جامعه نشر دهند و در این میان متولیان فرهنگ جامعه با بی توجهی ( البته با دید خوشبینانه و گرنه با دید بدبینانه بعضی از متولیان در لباس تولیت فرهنگ خود بیشترین ضربه را می زنند) و سستی در انجام وظیفه میدان را برای جیره خواران غرب باز می کنند.

هر چند خداوند در قرآن کریم فرموده است دشمنان دین خدا نمی توانند نور خدا را خاموش کنند (2) اما باید به این افراد گفت:

ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست *** عرض خود می بری و زحمت ما می داری

 

پی نوشت : (1) الإرشاد في معرفة حجج الله على العباد، ج‏2، ص: 221

(2) التوبة : 32 يُريدُونَ أَنْ يُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ يَأْبَى اللَّهُ إِلاَّ أَنْ يُتِمَّ نُورَهُ وَ لَوْ كَرِهَ الْكافِرُونَ

الصف : 8 يُريدُونَ لِيُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ كَرِهَ الْكافِرُونَ

نسأل الله منازل الشهداء

محمد هادی سمتی

جمعه نهم اسفند سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی

شهر مقدس قم
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.