آخرین عناوین آخرین عناوینای کاش جناب کرباسچی که خود یک آیت الله زاده است و مدتی را هم در حوزه تحصیل کرده است می توانست دلیلی محکم و استوار از بین آیات و روایات مبنی بر جواز رابطه عاطفی با کفار بیاورد اما برخلاف این اظهار نظر غیر دینی ، آیات و روایات ما به شدت از این گونه روابط نهی کرده اند.

 

 

یک دیدار صمیمی و عاطفی!

 

"... شما از این دیدار، تفسیر سیاسی و اعتقادی ارائه ندهید، فقط همان مؤانست و مجالست عاطفی را که مورد تاکید قرار دادم برداشت کنیدبه نظر من شما هم به این مسئله دامن نزنید! این جریان به نفع اسلام و مسلمین تمام نمی‌شود. اگر چهرهای را که به خانواده ای روحانی وابسته است، متهم به ارتباط با بهائیت بکنید، کار جالبی نیست!"

 

جمله بالا قسمتی از مصاحبه‌ دبیر کل و بنیان‌گذار حزب کارگزاران سازندگی  است که در شماره جدید هفته نامه پنجره منتشر شده است.

جملاتی که در نظر اول ممکن است نظر عده ای از مخاطبین کم اطلاع را به خود جلب کند و باعث همراهی با گوینده این سخنانِ سراسر نصیحت و اندرز شود.

واقع مطلب این است بعد از ماجرای جنجالی دیدار فائزه هاشمی با یکی از اعضای فرقه بهائیت _ که در ادامه سریال جنجال آفرینی های یک خانواده محترم!_  قرار دارد چندان علاقه ای به نوشتن در این مورد نداشتم اما وقتی مصاحبه غلامحسین کرباسچی را برای ماستمالیزه کردن این موضوع خواندم لازم دیدم چند جمله ای را در این مورد بنویسم.

جناب کرباسچی اصرار دارد که این دیدار نه سیاسی بوده و نه اعتقادی بلکه تنها یک مسئله عاطفی است ، به این دلیل که سرکار فائزه خانم در دوران شیرینِ حبس به ناچار و از روی عدم تدبیر مدیر زندان با این زن بهایی هم بند بوده است و باعث ایجاد علاقه عاطفی شده است.

ای کاش جناب کرباسچی که خود یک آیت الله زاده است و مدتی را هم در حوزه تحصیل کرده است می توانست دلیلی محکم و استوار از بین آیات و روایات مبنی بر جواز رابطه عاطفی با کفار بیاورد اما برخلاف این اظهار نظر غیر دینی ، آیات و روایات ما به شدت از این گونه روابط نهی کرده اند.

هنگامی که به قرآن کریم مراجعه می کنیم با یک جستجوی ساده متوجه می شویم بیش از 10 آیه در قرآن کریم به صراحت از هرگونه ارتباط و دوستی با کافران نهی می کند تا جایی که حتی در سوره توبه می فرماید اگر پدران و برادرانتان هم کفر را بر ایمان ترجیح دادند از آن ها دوری کنید! و در سوره فرقان در وصف برخی انسان های جهنمی می فرماید برخی از این افراد در روز قیامت دست خويش را از شدت حسرت به دندان مى‏گزند و مى‏گويند : اى واى بر من! كاش فلان (شخص گمراه) را دوست خود انتخاب نكرده بودم!

در روایات اهل بیت علیهم السلام هم فراوان به این موضوع پرداخته شده است که در کتاب های روایی ما تحت عنوان آداب معاشرت با مردم قابل دسترسی است.

در جلد 71کتاب بحار الانوار علامه مجلسی روایتی از رسول خدا صلی  الله علیه و آله آمده است که حضرت فرمودند از همنشینی با مرده ها خودداری کنید زیرا که دل ها را تباه می کند، پرسیدند یا رسول الله منظورتان از همنشینی با مرده ها چیست؟ فرمودند: یعنی از همنشینی با انسان های بی ایمان که گمراه هستند خودداری کنید.

همچنین در روایتی که حضرت عبدالعظیم حسنی از حضرت سجاد علیه السلام نقل می کند آمده است: حق نداری با هر کسی نشست و برخاست کنی و امام علیه السلام برای تأیید این سخن خود  به آیه 68 سوره انعام استناد می فرمایند که خداوند خطاب به پیامبر اکرم فرموده است : هر گاه كسانى را ديدى كه آيات ما را استهزا مى‏كنند، از آنها روى بگردان تا به سخن ديگرى بپردازند! و اگر شيطان از ياد تو ببرد، هرگز پس از ياد آمدن با اين جمعيّت ستمگر منشين!

و باز در روایت دیگری در جلد 71 کتاب بحار الانوار از قول پیامبر اکرم آمده انسان ها تحت تأثیر دوستان خود قرار می گیرند و هرکسی باید بنگرد که با چه کسانی دوستی می کند.

و در نهایت به فتوای صریح همه مراجع معظم تقلید بدون شک اعضای فرقه بهائیت افراد منحرفي هستند، و اساس مذهب ساختگي آنها از سوي دولت هاي استعماري انگلستان و آمريکاست، و جزء کفار حربي هستند. آنها نجس هستند و هيچ گونه معاشرت، خريد و فروش و همکاري با آنها جايز نيست.

حال باید از جناب کرباسچی پرسید آیا واقعا ارتباط و پیوند عاطفی با بهائیان بدون اشکال و آزاد است؟

نسأل الله منازل الشهداء

محمد هادی سمتی

یکشنبه دوم خردادماه سال 1395

مصادف با نیمه شعبان 1437
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.